Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:23 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Неделя - 13.08.06г.
МнениеПубликувано на: Вто Авг 15, 2006 7:18 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здравейте пичове муари. През изминалата седмица тече една оживена кореспонденция чрез лични съобщения, в резултат на която в 7.00 в неделята спирката на Окръжна болница заприлича на сбирка на форума :lol: - моя милост, сина, Алекс, Александър и негов приятел, абе казано накратко - внушително мухарско присъствие!! Меткаме се на Сиерата на Александър и отпрашваме разбира се към станалия култов гьол в околностите на летището. Пристигаме и започва трескаво подготвяне на такъма, обмяна на мнения и т.н и т.н. Ето една снимка на оживената дискусия:

Изображение

Разпръсваме се и всеки започва да "вика рибките при себе си" :lol: :lol: :

Изображение

Нали знаете, че бат,ви Райко най обича да сефтосва нови такъми, а в случая те са няколко. Първо пристигна нова убавиня от Щатите - къстъм изпълнение 7 фута, 3-4 клас, 2 части, изработено от малко известните бланки "Къстъм Билдър Про", продаващи се по твърде интересен начин - 7 долара на фут, тъмно зелени на цвят, за протокола бът - 0.270, тип - 4.5, коркова дръжка с рингове, общо тегло - 52 гр. Ето няколко снимки / не приемам забележки за вапцането :lol: :lol: :lol: / :

Изображение

Изображение

Между другото пръчката е "вързана" с новото увлечение на щатските родбилдъри - едностъпкови хардалой Фуджи водачи, което лично на мен за такъв лек клас ми се струва малко грубичко, но пък иначе установявам, че шнура се изнизва през тях като по масло!! Ето и една снимка със стандартна 80мм. цигара, за да видите колко тънка е бланката в основата:

Изображение

Продължаваме с новите убавини, а те са още две - нова мухарска чанта Шекспир Глайдер, на която се точа от месец при Алемци :lol: :lol: , и нова кутия за мухи. И двете нещо бяха немедленно индивидуализирани / подробности за интересуващите се давам на л.с. :lol: / :

Изображение

Изображение

Изображение

Започва бат,ви Райко да мятка и туй ми ти пръчле започва да се гъне в ръчицата като върбова клонка, а шнурето пада обезсилено в краката ми!! Бре мамка ти и прасе - тутакси въвеждам корекции в маането и постепенно му хващам ритъма - акцията е абсолютен фулфлекс, а нали съм се "заканил" да грабна рано или късно един Орвис Суперфайн - тъкмо ще ми е от полза! Постепенно увеличавам постиганата дистанция, но повече от 8 - 10 метра, поне за мен, е невъзможно да постигна. Не се кахъря - все пак пръчката е само 7 фута и си има някакви "силици", които не могат да бъдат надскочени. Дотук всичко добре, но рибите, колкото и да ги викам :lol: , никакви ги няма. По-точно има си ги, но не обръщат никакво внимание на мухата - същата бе последователно Радова оса, коркова красавица, докторски микро мохикан :lol: и муха - лайнярка, но не ще и не ще. Ама как ли пък да иска, като един колега от работата, с когото редовно се засичаме на гьола и който си дърпа бабушки и каракуди, ми разправя, че миналата седмица, таман като съм си тръгнал / към 11 часа беше /, пристигнали някакви пичове, единият с мухарка, помятал малко, пък като видял, че не ще - БРЪКНАЛ В БАГАЖНИКА НА КОЛАТА И ИЗВАДИЛ....ВЪЗДУШНА ПУШКА. Коментара го оставям за вас. Както и да е, продължаваме да мятаме. Ето го Алекс, как се е замаскирал в стремежа си да излъже убавците:

Изображение

След малко радостно възкликва и вади един бабацко към 25 санта, който бива пуснат на воля. След още няколко хвърляния закача някакъв дзвер, който сгъва пръчката му!! Тъй като мястото е изключително опасно - натрошен едър камъняк, който играе под краката ти, бързо хвърлям моите такъми, давам му наставления да не мъчи рибата, и се сурвам по камъняците да я "чакам". Ей, пичове, изпотих се двайсет пъти - който е асистирал за вадене на риба знае каква тежка отговорност поема, особено ако рибата вземе, че се откачи!!! В случая Алекс се справи отлично и след две-три минути борба бе изваден и първия сериозен кефал:

Изображение

Оставих Алекс да се успокои - направо му трепереха краката от радост :lol: , а аз продължих към едни перспективни просеки в шаварите. Лекичко хвърлям едно очо и направо замръзвам - непосредствено до шаварите стои една весела компания от 5-6 риби, като едната е твърде внушителна. Леко разгъвам шнура и подавам точно в средата на тайфата. Направо се учудвам, че не последва обичайната бурна реакция на дребните, ами най-голямата тупалка се обръща като генерален директор на банкет и достойно засмуква мухата!!!! И като се почва - бързо, доколкото камъняка позволява, се премествам, за да не позволя на рибата да се набие в шавара, пръчлето става на " О ", абе изобщо тръпка неописуема!!! След минутка красавеца се изморява и излиза като тюлен на плажа:

Изображение

От същата дупка вадя след около петнадесетина минути още две по-дребни риби. За мене риболова приключи и отивам да видя как се справят Александър и неговия приятел. Събираме се за кратък разбор - Алекс е извадил още две риби, сина и той две, и решаваме да пробваме по реката, и без това излиза един постоянен вятър, който затруднява мухаренето, а и рибите се дръпват навътре. Ето компанията без Александър, който снима, преди напускането на гьола:

Изображение

Тръгваме по реката и се насочваме към перпективните вирчета - Сашо е решил да пробва на блесна. На първото хубаво място се натъкваме на идилична картина - селски пич с колело, две цапала и си оправя такъма - парашут. Таман да кажа на Сашо, че е безмислено, той хвърля блесната и след две завъртания на ръчката му удря кефал!!! Ей, пичове, направо ми се напълни душата, а гадината с парашута щеше да получи инфаркт - с такава злоба почна да хвърля парашута!!! Продължаваме нататък, но нямаме повече слука - между другато реката е доста размътена, а опита ми показва, че малко нещо да се промени и рибата "ляга" и не взема на изскуствени примамки. Останалата част от групата отива на т.нар. разливи и в последствие разбираме, че приятелят на Сашо е опитал на жабе и е имал страховит удар, но не е успял да засече рибата. Принципно жабето е коварна стръв, на която често има празни удари. Става към 13.00 часа и решаваме да приключим този риболов. Сашо ни оставя на Окръжна и всеки поема към дома си, надявам се, с добри спомени от този съвместен риболов. Те толкова от бат,ви Райко. Поздрави на другарите - муари!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Последна промяна Bate Raiko на Вто Авг 15, 2006 8:36 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 15, 2006 7:31 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 04, 2005 11:08 pm
Мнения: 136
Местоположение: Луковит
Браво, момчета! Хубава съвместно операция по мухарене сте направили! Бате Райко доказва , че е хобаджия на такъми в истинския смисъл на думата, а Алекс за пореден път доказва, че е майстор на тупалките! Още веднъж поздрави за излета!
:smt023

_________________
Обичам да я ловя тая пущина!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 15, 2006 8:01 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 1:05 pm
Мнения: 1158
Местоположение: Русе
Поздрави на Алекс и Бате Райко за страхотния излет и готините снимки. Бате Райко с тия "персонализации" направо ме уби :lol: :lol: :lol: - много са "яки".

_________________
Rosen's Fly Fishing Blog


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 15, 2006 9:35 am 
Offline

Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 12:17 pm
Мнения: 65
Местоположение: София
Бате ви Райко е много готин пич, но нищо не е случайно оказа се, че е расъл в наш'та махала.
Още ме е яд, че на онзи бракониер не му сторихме някоя мизерия, поне скандал да му бяхме спретнали!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Здравейте
МнениеПубликувано на: Вто Авг 15, 2006 9:57 am 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:35 am
Мнения: 520
Местоположение: sofia
Бат Райко направо ги разбихме този път кефалите значи да поясна кефалът уловен от мен излезна към 38см. :lol: ,яд ме хвана че не хвърлихме един хубав пердах на онзи недодялан бракониер щяхме да му светиме маслото,идваше ми да нагазя в реката и да му отрежа цалалото мамка му,ето заради такива типове малките рекички биват опустошени и ние оставаме винаги капо,въпреки това благодаря на компанията за хубавия ден. :lol: :lol: :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: хай
МнениеПубликувано на: Вто Авг 15, 2006 2:38 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 11, 2004 5:12 pm
Мнения: 507
Местоположение: София
Страхотен излет, поздрави на цялата компания.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 16, 2006 7:34 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 11, 2005 6:45 pm
Мнения: 379
Леле,бате Райко ще ми докараш някой микроинфаркт /няма общо с микромохикан :lol: / с тия благини дето всяка седмица ги презентираш.А за дръжката си трая ](*,) :lol: Все така да ги борите!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 16, 2006 11:31 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
Велики сте, Бат Райко!

п.с. За вапцането, няма да коментирам! :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 16, 2006 11:54 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Култов гид си Бате Райко- за тематични кефали около Софето.
Бравос на цялата компания.
----------
Ясно е че ги лакираш, ама поне да е прозрачен лака .... :D

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов