Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Апр 25, 2024 5:51 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Юни 09, 2010 1:41 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:59 am
Мнения: 720
Местоположение: София - Монтана
Здравейте,
Преди време в ибей-я един французин пусна бланки на Talon 9’ 9wt. 3pc. модел CAIRNTON – серията за морски риболов. Цената им бе повече от атрактивна, шипинга – фрии и тъй като идваха от страна в еврозоната няма никакви данъци и такси.
Разрових се из нета за някакво инфо.. бат’ Райко и той бутна едно рамо.. и като видях за какво иде реч – много, много не му мислих. Отнесох ги като куцо пиле домат (как вика бат' Райко) :D

Оскъдната информация която имам за историята на Талон е, че те са наследник на първата фирма на Гари Лумис - Лумис Композит Индъстриз. След това е имало някакви разделения и стават ЕлЦеИ/Оспрей и накрая Талон. Независимо от прекръстванията фабриката никога не е сменяла местоположението си и до днес е в Уудленд, Вашингтон.
Ако искате да разгледате сайта на Талон, цъкнете тук

Сега за въдицата.. тъй като е от серия за морски риболов, реших да я сглобя с компоненти за морски риболов + една допълнителна дръжка. Точно за такава дръжка винаги съм си мислел когато хвърлям на дистанция и водя стример, а сега като я имам вече се убедих колко е удобно.

Макародържач – изцяло от опушен алуминии (морска серия)
Бът – аз съм го правил.
Дръжка – купих я готова и това бе грешка! Дойде много дебела в диаметър. Промених я. Дизайна също го напасвах така както ми харесва. Стана идеално, но в дълбочина се отвориха дупки които след това трябваше да китвам. Доста работа си отворих, но стана перфектно.
Допълнителна дръжка -.EVA
Водачи на Hopkins & Holloway
Конци на Gudebrod

Ето няколко снимки.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

тук вече е на дневна светлина

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

допълнението..

Изображение
Изображение

Въдицата е със силно изразен прогресивен строй. При голямо натоварване огъването стига до корковата дръжка. Изключително лесно се постига дистанция 25 - 30+ метра. Работи добре и на по-късо растояние, но определено си е въдица за дистанция.

Сега да му мислят Распери, Щуки и др.п. щото как съм се наточил... :D

Това е от мен
Поздрави,
А.

п.п. Някой ако има повече инфо за Талон, ще бъде хубаво да сподели :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 09, 2010 2:25 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 12:37 pm
Мнения: 339
Онемях :shock: :shock: :shock:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 09, 2010 3:18 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 24, 2007 5:00 pm
Мнения: 580
Местоположение: Плевен
Ми не знам какво ще кажат разбирачите,но за мен е просто фантастише.Поздрави Ачо,ставаш все по добър.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 09, 2010 5:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 9:28 pm
Мнения: 635
Местоположение: Пловдив
Т`ва твоето е изкуство вече! :lol: \:D/ \:D/ \:D/
Иначе съм спийчлесс , на чист български казано! :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 09, 2010 7:07 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 1:35 pm
Мнения: 902
Местоположение: Перник
Красива въдица спор няма.Прекрасно съчетание на цветове,наистина красива.Българсият флаг е върха.Поздравявам те за това,което си направил с много труд Ачо.
Поздрави

_________________
Илиан Михов

The Fly Fishing is a pathway to many abilities,some consider to be unnatural.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 09, 2010 7:31 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 6:46 pm
Мнения: 474
Местоположение: Първомай
Аче,
браво бе Бате, направил си наистина нещо красиво!!
Успех с хубавинията :D :D и поздрави :D :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 09, 2010 8:44 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Само мога да добавя,че и мен ме хваща яд,че си прибегнал до готова коркова дръжка.А комбинацията корк +EVA ме разби окончателно. :cry:
Направо ме е яд.Иначе се вижда,че каквото си пипнал лично е шест!
Надявам се приемаш подобни критики от приятел?
Поздрави!
Веско
П.С.Имам както знаеш един Даниелссон 2W ,който ще заспи на тая сопа,а и е на нова цена/-30%/...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юни 10, 2010 6:17 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Де бре.....да отиде човек в командировка два дена и веднага се заиграхте :D :D :D !! Виждал съм на живо пръчката, та даже и подметнах с нея - не мож ми грабна сърцето, щото си обичам "клечките" :D :D , но е страховито оръжие за страховити риби, при това изпълненена с мерак и майсторлък!!!
Ачо придобива рутината на майстора в най-добрия смисъл на думата......а и може да ви служи за пример докъде може да ни изведе мерака, желанието и постоянството!!
Поздрави Майсторе!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юни 10, 2010 11:36 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:59 am
Мнения: 720
Местоположение: София - Монтана
vesko написа:
.. Надявам се приемаш подобни критики от приятел?
Поздрави!
Веско
П.С.Имам както знаеш един Даниелссон 2W ,който ще заспи на тая сопа,а и е на нова цена/-30%/...

Приемам всякакви критики Веско стига да има в тях нещо градивно, но в случая.. ?

Знам за макарите Даниелсон, но ще се въздържа. Ролките на които лагерува шпулата се указват проблемни и не много практични. Ако се остави по-затегнат аванса за повече време - ролките се деформират, а после лагеруването върху тях става лошо. Също така попадането на песъчинка върху ролката дава проблем. Инфото е от препатил вече колега.
За това мерака ми към тия макари угасна. За тези пари бих предпочел нещо с доказано качество :D

Поздрави
А.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юни 10, 2010 12:36 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
То на всеки един лагер и въртящ се елемент ако вкараш песъчинки е проблем. Колкото до затягането, там са просто едни гумени пръстенчета което се сменят за 35 секунди.

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юни 10, 2010 4:14 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:59 am
Мнения: 720
Местоположение: София - Монтана
Драгомир написа:
То на всеки един лагер и въртящ се елемент ако вкараш песъчинки е проблем. Колкото до затягането, там са просто едни гумени пръстенчета което се сменят за 35 секунди.

няма спор, ама що требе да го правя след като съм дал толкова пари?
А за песъчинките... съгласен съм, но тук обръщам по-голямо внимание тъй като всичко е открито :? за това му отдавам значение :D ..


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юни 10, 2010 6:12 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
И от мене една критика...като гледам лака,открий един салон за маникюр и педикюр и хем кинти ,хем жените на крака ще ти идат :)
Перфектна е братчето ми....замислям се дали да не ти направя едно стругче...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юни 10, 2010 6:50 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Не си прав Ачо,тва че лагерите са открити е по-скоро плюс,а не недостатък.Особено ако изпуснеш макарата в пясъка.Имам доста елитарни макари,в които ако попадне и само една пясъчинка спират да се въртят на секундата и следва отваряне,миене и т.н.Даниелсона го сплакваш или духваш по-силно и всичко е О.К. Тва за деформирането
на ролките е направо несериозно-този модел се произвежда почти трийсет години и ако имаше подобни проблеми не би останал на пазара толкоз дълго време.Не знам кой е колегата,скапал ролките,но аз познавам колега-архитект от Испания,който лови с такива макари сериозни пъстърви и сьомги повече от петнайсет години,а напоследък лови и тарпони по моретата.
Поздрави!
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юни 10, 2010 7:17 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:59 am
Мнения: 720
Местоположение: София - Монтана
ся няма да споря! макарата за която говоря съм я видял с очите си. ролките - деформирани и тях.. повече какво да говоря...?
за песъчинките.. когато попадне на място където ролката завъртайки се се допира със шпулата, така хубаво се врязва песъчинката в гумата, че само с изплакване няма да стане :? и този дето вади тарпони с даниелсон, сигурно не е с модела дето е с гумените ролки :-s за който говорим

мина мерака ми за тази марка. който иска нека си лови, не тарпони, а ако ще и косатки да вади.. :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 11, 2010 10:12 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Ачо писа:
Цитат:
сигурно не е с модела дето е с гумените ролки за който говорим

Ти пипна ли я тая гума \:D/ щот аз гума не виждам... :shock: Плъзгачите не са от гума,а от композит изработен специално за подобни цели.Съгласен съм,че е възможно да скапеш макарата при невнимание,но срещу трийсет лева получаваш нови композитни ролки от мен по пощата.
Няма да ти казвам колко ще ти струва ако изпуснеш в тревата болтчето,което осигурява срещу развиване шпулата на Харди Бугле/на мен ми се е случвало и знам/ или ако изтървеш един Пърфект,Сент Джордж и...пукнеш ахата!!! :shock:
Хубавото на хубавите неща е,че почти винаги са поправими на съответната цена.
Със здраве!
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов